Alice Munro'nun ölümünden haftalar sonra kızı karanlık aile sırrını anlattı

dunyadan

Aktif Üye
Skinner şöyle devam etti: “Bu hikayenin, benim hikayemin, insanların annem hakkında anlattığı hikayelerin bir parçası olmasını da istedim.” “Başıma gelenlerin gerçekliğiyle ve annemin gerçekle yüzleştiğinde yanında kalıp işkencecimi korumayı seçtiği gerçeğiyle ilgilenmeyen başka bir röportaj, biyografi veya olay görmek istemedim.”

Pazar günü Skinner'a ulaşma girişimleri başarısızlıkla sonuçlandı.

Skinner, istismarın 1976 yılında kendisi dokuz yaşındayken, o zamanlar 50'li yaşlarında olan Fremlin'i ve 40'lı yaşlarındaki annesini ziyaret ederken başladığını yazdı. Uyuduğu yatağa tırmandığını ve kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Skinner, üvey annesine anlattığını, onun da bunu Skinner'ın babasına söylediğini söyledi. Babası Munro'yla yüzleşmedi.

Sonraki yıllarda Skinner, Fremlin'in araba yolculuklarında kendisini ona gösterdiğini, annesinin cinsel ihtiyaçlarını anlattığını ve “bana mahalledeki hoşlandığı küçük kızlardan bahsettiğini” yazdı. Toronto Star'ın makalesine göre, o İlgisini kaybetmişti. Skinner'da gençken.

Zamanla Munro'nun yazar olarak itibarı arttı. Öldüğünde tüm zamanların en büyük kısa öykü yazarlarından biri olarak kabul edildi. Haber'taki ölüm ilanına göre, çalışmaları genellikle yaşamın farklı aşamalarındaki kadınlara odaklanıyordu ve “sıradan insanlar ile olağanüstü konuları” karıştırıyordu. 2013 yılında 82 yaşındayken Nobel Ödülü'nü aldı.

Skinner yirmili yaşlarındayken Munro, bir kısa öyküde üvey babası tarafından cinsel tacize uğradıktan sonra intihar eden bir karaktere sempati duyduğunu ifade etti. Skinner, daha sonra annesine yaşadığı tacizi anlatmaya karar verdiğini yazdı.