Hanif Kureishi yere yığıldı. İyileşirken yazdığı gönderiler okuyucuların ilgisini çekiyor.

dunyadan

Aktif Üye
Kureishi şöyle yazdı: “Hemşire beni teslim ettiğinde ‘Midnight’s Children’ı yazman ne kadar sürdü?’ diye sordu.” “‘Midnight’s Children’ı gerçekten yazmış olsaydım, sizce özele gitmez miydim?” dedim.

İki yazar eski dostlar. Kureishi, “Tanıdığım en cesur adamlardan biri, İslamofaşizmin en kötü biçimine karşı çıkmış bir adam olan arkadaşım Salman Rushdie, her gün bana sabır teşvik eden mektuplar yazıyor” dedi. yazdı bir Twitter gönderisinde. Geçen yaz Rüşdi’ye yapılan acımasız bıçaklı saldırıya atıfta bulunarak, “Bilmesi gerekir,” diye ekledi. “Beni cesaretlendiriyor.”

Kureishi, özel bir rehabilitasyon hastanesine nakledilmek üzere ve iyileşmesi muhtemelen çetin ve belirsiz olacak. Carlo, omuriliğinin etrafındaki şişliğin bir kısmını azaltmak için boynundaki ameliyatın ardından bacaklarında ve parmak uçlarında karıncalanma hissini yeniden kazandığını söyledi. Kureishi’ye göre, yakın zamanda bir fizyoterapist “sağ elimle tekrar kalem alacağıma söz vermesine” rağmen, hiç kimse kesin bir tahminde bulunmadı. yazdı Perşembe günü.

Yazar, üç oğlu, karısı ve yakınlığını sürdürdüğü eski eşi yapımcı Tracey Scoffield ile olan en yakın ilişkilerini yeniden ayarlamakla her gün boğuşuyor. “Bu bomba çevremdekilerin de hayatını mahvetti” diye yazdı.

“İnsanlar nazik olmayı ve birbirlerine yardım etmeyi sever” diye ekledi. “Ayrıca birbirlerine bağımlı olmalarına ve her şeyi kendi başlarına yapamamalarına içerliyorlar. Kazam fiziksel bir trajediydi ama bunun hepimiz için duygusal yansımaları önemli ama aynı zamanda çok ilginç olacak.”

1997’de okuyucular, bir felç geçirdikten sonra kilitli kalma sendromuyla derinden felçli kalmasına neden olan ve yalnızca iletişim kurabilen hale gelen Dalış Çanı ve Kelebek adlı anı kitabını yazan Fransız dergi editörü Jean-Dominique Bauby’nin cesaretine ve insanlığına hayran kaldılar. göz kapağını kırpıştırarak. Elbette Kureishi’nin durumu farklıdır: Birincisi, o Bauby kadar fiziksel engelli değildir. Ama belki de yaptığı şeyle ilgili en çarpıcı şey, sanki dinmesini beklemek yerine bir fırtınadan çıkıp yazıyormuş gibi, gerçek zamanlı olarak ortaya çıkmasıdır.

Bu nedenle, onun kabloları, aksiyon gelişirken ve yazar sonunu bilmeden önce diziler halinde yazılmış, neredeyse tefrika edilmiş bir roman gibi görünüyor.