Selden sorumlu yetkili Giani: “Vatandaşlar katkı taleplerini tamamladı”

Seksenler

Yeni Üye
Sel sonrası yönetimden sorumlu Komiser, Ekim ve Kasım 2023'te, ilgili yaklaşık yüz Toskana belediyesine, 2023 tarihli 51 numaralı bölgesel yasa uyarınca yapılan başvurular sonrasında sağlanan katkıların verilmesi için izlenecek prosedürleri özetlemek üzere bir mektup yazdı.

“Bu nedenle vatandaşlardan, bu başkan ve komisyon üyesi Eugenio Giani'nin davetidir, gerektiğinde taleplerini düzeltmelerini rica ediyorum. Başvuruların eksik olması durumunda, tamamlanması için belediyeleriyle iletişime geçmeleri gerekmektedir. Çoğu durumda eksik olan, rakamların aktarılabileceği IBAN'dır. Bugün gönderilen yaklaşık 10.000 başvurunun 500'ünü ilgilendiren basit ama önemli bir adım. Ofisim, izlenecek tüm prosedürler konusunda yerel yetkililerle mutabakata varmak ve etkilenen tüm bölgelerde tedavileri ve zamanlamaları standartlaştırmak için çok sayıda toplantı düzenledi.”

Bunlar, Toskana'nın on vilayetinin yedisinde, yani Floransa, Prato, Pistoia, Lucca, Pisa, Livorno ve Massa Carrara'da yaklaşık 100 belediyedir.

Hasar gören vatandaşlar, en fazla 3.000 Euro'luk bölgesel katkıya güvenebilir ve buna 5.000 Euro'ya kadar ulusal katkıyı ekleyebilirler.

Özel kişilerin ikamet ettikleri belediyeye bildirimde bulunmaları gerekirken, şirketler Sviluppo Toscana'ya ve Bölge Üretim Faaliyetleri Müdürlüğü'ne bildirimde bulunmaya devam edebilir.

Başkan Giani sözlerini şöyle tamamladı: “Toskana vatandaşlarına, gerekli derinlemesine soruşturmayı yürütmek için komiserliğimin ofisinden gelen tüm araç ve göstergelere sahip olan Belediyeleriyle iletişime geçmelerini söylüyorum. Eksik belgelerin temin edilmesinin ardından, ödenmesi gereken tutarların en kısa sürede ödenmesi amaçlanıyor.”

Bölge, Belediyeler tarafından yürütülen tamamlayıcı soruşturma faaliyetine vatandaşlara azami önem verilmesini sağlayacaktır. Bunu, kurumsal web sitesinin Kasım 2023'teki sel felaketine ayrılmış sayfaları aracılığıyla yapacak: https://www.regione.toscana.it/-/emergency-alluvione-2023

Belediyelerden ise, gerekirse bir kabul noktası oluşturarak ek soruşturma aşamasında vatandaşlara desteklerini garanti etmeleri isteniyor.