Ukraynalı vekil: Erdoğan Ukrayna’ya hürmet duymuyor, yalnızca kendi çıkarları için kullanıyor

dunyadan

Aktif Üye
Ukraynalı vekil: Erdoğan Ukrayna’ya hürmet duymuyor, yalnızca kendi çıkarları için kullanıyor
Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitriy Kuleba‘nın kendisine Erdoğan’ın Kırım Platformu doruğuna katılacağını dediğini lakin Türk önderin tepede yer almadığını belirten Voloşin, bunu Erdoğan’ın Ukrayna’ya hürmet duymadığının bir örneği olarak gösterdi.

Voloşin, “Erdoğan’ın Kırım Platformu’nda şahsen bulunması gerekiyordu, bunu bana Kuleba söylemiş oldu. Ben de tüm bunları Erdoğan için yaptıklarını söyleyerek sitem ettim. Kuleba da, ‘Hayır, Erdoğan, katılacağını onaylayan birinci kişiydi’ dedi. Lakin gelmedi ve bir açıklama da yapmadı” tabirlerini kullandı.

Erdoğan’ın haftaya Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’le görüşeceğine dikkat çeken Voloşin, “Ukrayna’ya karşı halleri tam olarak şöyleki: ‘Bayraktar’ araçlarımızı satın alın, şirketlerimizin yol yapmasına müsaade verin, lakin size özel bir hürmet duymayacağız” diye konuştu.

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.