Arınç’tan sert kelamlar: Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen?

dunyadan

Aktif Üye
Arınç’tan sert kelamlar: Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen?
AK Parti’ye ait tenkitleriyle sık sık gündeme gelen Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, bu sefer Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ait açıklamalarışya gündemde. Kanal 42’de katıldığı canlı yayında gündeme ait değerlendirmelerde bulunan Arınç, “Şimdi Tayyip Beyefendiye olan sevgi ve itimat devam ediyor lakin zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım” dedi. Bülent Arınç, hayat pahalılığına ait AK Partili isimlerin açıklamalarını eleştirerek “Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? Bunlar insanları yaralıyor ancak haberiniz olsun” dedi. İşte Arınç’ın açıklamalarından satır başları…

Tayyip Bey’e olan sevgi ve inanç devam ediyor lakin azaldı

– Halk şad olduğu süreçte bizi 20 yıl iktidara getirdi. bir daha mutlu olursa katiyetle emin olun biz gideriz. Halk şad olup olmadığını kimi vakit 5 yılda bir kimi vakit 3,5 yılda bir seçim sandığında gösterir. Ben daima zaferler gördüm. Lakin siyaseti bıraktığım seçim olan 7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti sendeledi. O da bize Allah’ın bir ikazı.

– 69 seçimlerinden beri bu işlerin içerisindeyim. Erbakan Hoca’nın seçimlerinde Konya’ya gelmiş, propaganda yapmış bir beşerim. Konyalı Hoca’ya nasıl 40 bin oy verdi bunu biliyorum, boşuna vermedi. ‘Bu adamda iş var’ dedi. Hem dindar hem akıllı hem profesör hem motor yapmış, bizim istediğimiz bu. Körün istediği bir göz Allah verdi iki göz. Erbakan Hoca’da buldular. 3 milletvekillik oy aldı. daha sonrasında 9 milletvekili verdi onun partisine. Güvendi.

– daha sonra AK Parti geldi hepsini AK Parti’ye verdi. Benim adım Doğrucu Davut. 9 köyden kovmuşlar 10’uncu köye şimdilik sığındık. Ancak geçenlerde hoş bir kelam buldum. ‘söylemiş olduğin gerçek olsun gerisi 9 köyün işi’ diyor. Artık Tayyip Beyefendiye olan sevgi ve itimat devam ediyor lakin zayıflamış olarak devam ediyor. Bu zayıflamayı durdurmak lazım.”

Ulan 2 kilo at kaç para biliyor musun sen?

– Bizim küme başkanvekilimiz yanlış bir matematik hesabı yaptı. daha sonra döndü mü dönmedi mi bilmiyorum yüzde 7’yi yüzde 700 üzere anlayacak bir hesabın içerisine düştü. Biraz da gülünç oldu tabi. ihmaline vermek tabi yoksa epey uygun bir insandır.

– Konya’dan da bir milletvekili de ‘minicik minicik artırımlar, bundan şikayet etmeye gerek yok’ demişti. Bunlar insanları yaralıyor ancak haberiniz olsun. Yani ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı?

MHP’ye ihraç yansısı: Millet bunu seçim günü kendisine sorar

Artırımlar ve enflasyonu tenkitleri niçiniyle partisi tarafınca disipline sevk edilmesinin akabinde partisinden istifa eden MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’a ait de açıklama yapan Arınç “Şimdi MHP iktidarın kabul edilmeyen ya da söylem edilmeyen ortağı durumda. Yani Cumhur İttifakı’nın asli ögelerinden birisi. Bahçeli de kimi vakit ‘biz muhalefet partisi sayılırız’ diyor lakin her şeyiyle Cumhurbaşkanımızı ve hükümeti muhafazaya çalışıyor. Ben o hususta değilim. Milletvekili niye bu biçimde söylemiş oldu de hakkında tahkikat yapıldı? Bütün bunları millet kendisine sorar seçim günü. Bugün bunları kendisine tabir etmeye bile tenezzül etmez lakin seçim vakti geldiğinde bütün bunları hatırlar. Millete bunları hatırlatacak fazlaca şeyler de çıkar bu biçimde” halinde konuştu.

Zincir marketlerin sahiplerini tanırım hepsi AK Partili dindar beşerler

– 3 tane market var, onlar şunu yapıyor bunu yapıyor. Ben bu market sahiplerini tanırım. Hepsi dindar, aklı başında ve AK Partili insanlardır. Hepsi kendi öz kardeşleri üzere Tayyip Beyefendisi severler.

– 3 tane market zincir, onlarla konuşuyorum ben. ‘Allah aşkına siz ne yapıyorsunuz?’ diyorum. Liderim yüzde 1 yada yüzde 1,5 en büyük kar haddimiz bu’ Bakın Türkiye’deki bütün marketlerde fiyatlar birbirine şimdi yakındır. İş tedarikte. Kaça alıyorsanız üzerine o kadar koyuyorsunuz.

Tarım Kredi kira ve maaş vermiyor ben veriyorum

– Bir tanesi dedi ki, ‘Benim 60 bin çalışanım var. 11 bin mağazam var. Ben bu insanlara istihdam sağlıyorum. Hepsinin vergisini veriyorum.’ Fakat örneğin Tarım Kredi marketler kirasını devlet veriyor. Çalışanlarının parasını devlet veriyor. Gidin birebir şeyi orda da yapın. Orda da kimi şeyler ya 50 kuruş ya da 10 kuruş düşük ya da fazladır.

Zincir marketlere haksızlık yapmayın! ‘Pahalı al, ucuz sat’ deniyor

– Nereden baktığınıza bağlı. O yüzden marketlerdeki fiyat artışlarının kökenine inmek lazım. Yüzde 1 ya da 1,5 lira ciroyla para kazamaya çalışıyorlar. Siz onlar şunu söylerseniz haksızlık yaparsınız. Konya’daki marketlerde lütfen beni güzel dinlesinler.

– Onları işverenlerine ya da kendilerine, ‘siz değerliye alın ancak ucuza satın’ diyor birileri. Bu dünyanın hiç bir yerinde görülmemiş. Ben değerli alacağım lakin ucuza satacağım. Pekala, ziyan edeceğim, ziyanımı kim karşılayacak? ‘Sesini kes, sen yalnızca bu biçimde yap’ bu biçimde bir ticaret dünyanın hiç bir yerinde yok.”

Haber Sitelerinden Alıntı Yapılmıştır.